Zabytki Międzyrzecza i urokliwe okolice tego miasta były inspiracją dla malarzy i rzeźbiarzy, którzy wzięli udział w plenerze plastycznym nad jez. Głębokie. Ich prace możemy zobaczyć w galerii „30” w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury, który był organizatorem imprezy.Wystawa będzie czynna do połowy lipca, jej otwarcie okazało się artystycznym i towarzyskim wydarzeniem. Oprócz uczestników i organizatorów pleneru wzięło w niej udział wielu miejscowych koneserów sztuki i znanych mieszkańców – m.in. prawnik Waldemar Glinka, szef sanepidu Jarosław Marcela oraz restauratorzy Waldemar Dudziński i Jacek Bełz.

Komisarzem był znany w kraju artysta Dariusz Miliński z Pławnej, który – jak sam przyznaje - czuje się w Międzyrzeczu jak u siebie w domu. Od ponad 20 lat przyjeżdża na warsztaty i plenery organizowane przez Andrzeja Sobczaka, który dawniej kierował Klubem Garnizonowym, obecnie zaś jest dyrektorem MOK.

Relacja i zdjęcia z wernisażu w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”, który od środy, 21 czerwca, dostępny będzie w 200 kioskach i sklepach w powiecie międzyrzeckim.

Rozrywka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!