Mieszkańcy już długo walczą o swoje prawa Mieszkańcy już długo walczą o swoje prawa

Mieszkańcy już długo walczą o swoje prawa. Nikt jeszcze nie znalazł rozwiązania problemu. (© Kamil Kałuziak)

Międzyrzecz. Od kilku lat trwa spór o dostęp do drogi publicznej. Sprawą zajmuje się sąd.

Święte prawo własności oznacza również nieograniczony dostęp do nieruchomości. Niestety, poprzez decyzje urzędnicze i różne transakcje na rynku może się okazać, że coś co powinno być oczywiste, w rzeczywistości już takie nie jest. Z taką sytuacją borykają się mieszkańcy budynku nr 5 przy ulicy Wojska Polskiego. A konkretnie, klatki B.

- Oficjalnie, według dokumentacji nie mamy dostępu do naszych mieszkań. Sytuacja taka zaistniała po podziale działek. Nieoficjalne wjeżdżamy i przechodzimy przez działkę prywatnego przedsiębiorcy, który ma plany zbudowania galerii za naszym budynkiem. Sprawa trafiła do sądu i chcemy ustanowić służebność przejazdu i przechodu przez jego działkę. To najprostsze rozwiązanie - mówi Robert Czernianin z Międzyrzecza.

Więcej w aktualnym tygodniku "Głos Międzyrzecza i Skwierzyny".

Urząd miasta

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Darek (gość)

Zastanawiałem się dlaczego pan Robert Czernianin wchodzi po drabinie przez okno do swego mieszkania. Po przeczytaniu artykułu wiem dlaczego tak się dzieje.