(© KWP w Gorzowie)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W trakcie prac konserwacyjnych, na terenie kompleksu Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego w Pniewie, pracownicy znaleźli granaty moździerzowe. Policjanci z Międzyrzecza zabezpieczyli niebezpieczne miejsce i powiadomili saperów.

Wczoraj dyżurny Komendy w Międzyrzeczu otrzymał zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku, na terenie Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego w Pniewie. Na miejsce udał się policjant z grupy rozpoznania minersko - pirotechnicznego. Policjant ustalił, że są to dwa granaty moździerzowe kalibru 50 mm, z okresu II wojny światowej.
Rejon, w którym odnaleziono niewybuchy został zabezpieczony do czasu przybycia saperów z jednostki wojskowej w Krośnie Odrzańskim, którzy przewieźli pociski na poligon wojskowy w celu ich neutralizacji. Na naszym terenie wciąż można znaleźć niewypały pochodzące z II wojny światowej. W przypadku odnalezienia niebezpiecznych przedmiotów nie można ich dotykać, należy natychmiast poinformować oficera dyżurnego najbliższej jednostki. Policjanci przyjadą na miejsce i zajmą się znaleziskiem.

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!