Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Międzyrzecz: z czego dumni są mieszkańcy? Mamy listę zalet miasta! [GALERIA]

Redakcja
Z czego Międzyrzecz może być dumny?
Z czego Międzyrzecz może być dumny? Grzegorz Walkowski, 17 WBZ, archiwum GL
Narzekać jest łatwo. Ale może czasami warto szukać plusów? Zapytaliśmy międzyrzeczan z czego Międzyrzecz może być dumny? Wymienili wiele mocnych stron miasta. Choć z naszej sondy wynika jasno, że... wiele jest też jeszcze w mieście do zrobienia!

O powody do dumy zapytaliśmy mieszkańców na naszych facebookowych profilach: Głos Międzyrzecza i Skwierzyny oraz Międzyrzecz NaszeMiasto.pl. Nie spodziewaliśmy się, że wpiszecie aż tyle komentarzy! Wybraliśmy te najciekawsze.

Wielka zaleta: ludzie!

Yolanda napisała, że jako mieszkanka Międzyrzecza zadowolona jest „ze spokoju, ciszy, pięknych jezior i lasów, że do domu w nocy możesz wracać samemu bez strachu. Że jest czystym miastem, a ludzie są życzliwi”. - Po prostu uwielbiam i kocham - dopisała na koniec.
Także Magda wskazała, że miasto może być dumne ze swoich mieszkańców.
Pan Marek na pierwszym miejscu listy powodów do dumy wymienił „jednostkę wojskową, która napędza lokalny rynek”. Inne zalety jego zdaniem to: obwodnica, która jest częścią trasy S3, piękne okolice, lasy i jeziora. - Poza tym jest ładnym miasteczkiem - dodał jeszcze w swoim komentarzu o Międzyrzeczu.
Daria wskazała na jeziora i lasy. Ewa uważa, że miasto może się chwalić zamkiem i muzeum. Jacek i Agnieszka - jak wcześniej pan Marek - docenili jednostkę wojskową. Ich zdaniem 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana jest świetną reklamą miasta.

50 tys. turystów rocznie

Krzysztof uważa, że dumą miasta jest klub Orzeł Międzyrzecz. Skoti i Camille są zdania, że miasto może być dumne z Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego - czyli systemu umocnień, które od lat są wielką atrakcją turystyczną całej okolicy, a nawet regionu (przyciąga - uwaga! - około 50 tys. turystów rocznie).
O MRU - obok zamku czy parku przy Liceum Ogólnokształcącym - wspomina też Elwira. Jednak szybko wskazuje też na wady. Jej zdaniem obecność wojskowych - powszechnie chwalona - jednocześnie napędza ceny mieszkań. Skarży się też na „wszechobecne barierki”, nierówną ścieżkę rowerową na jez. Głębokie czy na fakt, że piękny kiedyś rynek jest dziś... parkingiem. Michał też ma uwagi - do płynności ruchu. Narzeka na korki, choć przecież przełożenie tranzytu na obwodnicę (w ciągu S3) i tak zmniejszyło ten problem.
O trzy największe międzyrzeckie powody do dumy zapytaliśmy też burmistrza Remigiusza Lorenza. Jego zdaniem na pewno na takiej liście musi się znaleźć MRU. - To nasz wyróżnik. Wielka atrakcja dla ludzi z Polski i zagranicy. Dlatego będziemy inwestować w uatrakcyjnienie całego kompleksu. Wydamy na ten cel kilka milionów złotych - zapewnił.
Jest też dumny z rewitalizacji, która ma sprawić, że miasto będzie bardziej przyjazne i seniorom, i młodym, a przy okazji wypięknieje.
Jednak największą zaletę widzi w położeniu Międzyrzecza. - Jeziora, lasy? Oczywiście. To ważne i klimatyczne. Jednak trzeba podkreślić także bliskość granicy, a do tego położenie przy S3 i obok A2. To dla nas wielka szansa na inwestorów, dla których liczy się dostępność transportowa. To zaprocentuje - zapewnia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzyrzecz.naszemiasto.pl Nasze Miasto