MIĘDZYRZECZ Ponad setka żołnierzy... biegała na orientację. Wiemy, kto wygrał [GALERIA]

kpt. Tomasz Kwiatkowski
st. szer. Kamil Śpiączka
Od 23 do 26 kwietnia br. na obiektach 17WBZ m. Międzyrzecz zostały przeprowadzone mistrzostwa Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gr 1 w biegach na orientację.

W mistrzostwach uczestniczyło 10 reprezentacji, łącznie ponad 100 zawodników i zawodniczek spośród jednostek zaszeregowanych do gr.1 DGRSZ w różnych kategoriach wiekowych. Organizatorem imprezy biegowej była 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej, a wykonawcą 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana.

Celem mistrzostw, poza inspirowaniem żołnierzy i środowisk wojskowych do podnoszenia i utrzymania wysokiej osobistej sprawności fizycznej było oczywiście wyłonienie indywidualnych mistrzów w grupie 1 DG RSZ oraz kwalifikacja zawodników na Mistrzostwa Wojska Polskiego.

W klasyfikacja indywidualnej kobiet do 34 lat (K – 21) bezkonkurencyjnie zwyciężyła Małgorzata Pachnik z 23 pułk artylerii z Bolesławca, druga lokata przypadła Kamili Lubak z Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych z Wrocławia, a miejsca na podium uzupełniła biegaczka 17WBZ – Karolina BILAWA.

W kategorii piękne i dojrzałe (K-35) wygrała Aneta Bańska-Bodziona z 10 Brygady Kawalerii Pancernej z Świętoszowa, druga dobiegła Elżbieta Pawlos-Dorocicz z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa, a podium ponownie uzupełniła zawodnicza z 17WBZ – Małgorzata Milczarek.

Wśród mężczyzn (M-21) zwycięstwo wywalczył Mikołaj Dutkowski z 4 pułku artylerii przeciwlotniczej z Czerwieńska, tuż za nim uplasował się Michał Kalata z 10BKPanc oraz Mateusz Dzioba z 23pa.

Kategorię (M-35) zwyciężył Karol Cząstka z 11 batalionu remontowego z Żagania, a za jego plecami dobiegli dwaj zawodnicy 10BKPanc Grzegorz Stężycki, Dariusz Kwapiński.

Wśród starszych kolegów, kategorii (M-40) zwyciężył niezastąpiony Rafał Walicki z Wielkopolskiej Brygady, przed Pawłem Golinowskim z 10BKPanc oraz Szczepanem Kogutem z 11brem.

Wśród weteranów mistrzostw (M-45) bezapelacyjnie najlepszy okazał się Mariusz Plesiński 10BKPanc, który w swej kategorii pokonał Romualda Wysockiego z CSWIiCh oraz Jacka Jackowiaka z 17WBZ.
Wśród sztafet, rola dominatora przypadła 17-stce z Międzyrzecza, która niepodzielnie zwyciężała we wszystkich kategoriach tj. Kobiet, Seniorów i Weteranów. W każdej z w/w rywalizacji pokonywała niezwyciężoną przez wiele lat 10BKpanc.

Gospodarz mistrzostw 17WBZ okazał się bardzo niegościnny, gdyż w najważniejszej kwalifikacji drużynowej pierwszy raz od wielu lat o 9 punktów pokonał odwiecznego rywala 10 Brygadę Kawalerii Pancernej z Świętoszowa. Trzecie miejsce w klasyfikacji wywalczyła drużyna 4 pułk artylerii przeciwlotniczej z Czerwieńska.

Brawa dla zwycięzców, ale również dla wszystkich uczestników i organizatorów mistrzostw. Gratulacje !!!