W Międzyrzeczu w dniu 15 czerwca z pod ratusza ruszył II Ogólnopolski Bieg Sztafetowy pod nazwą "Bieg po Szpik" który będzie przebiegał na terenie trzech województw.


Trasa biegu to dystans 215 km. Przebiega przez trzy województwa, siedem powiatów i następujące miejscowości: Międzyrzecz, Skwierzyna, Drezdenko, Wieleń, Człopa, Tuczno, Mierosławiec, Czaplinek, Barwice, Szczecinek. Wystartowało 24 uczestników, większość z nich top mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego. Celem imprezy jest promowanie przeszczepów szpiku kostnego.

Mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego uratowali życie 25 osobom. Wśród uczestników biegu jest czterech dawców. Większość, to mieszkańcy powiatu międzyrzeckiego. Bierze w nim udział m.in. nasz redakcyjny kolega Michał Kubik, który kieruje biurem ogłoszeń w „Głosie Międzyrzecza i Skwierzyny”.

Na starcie nie zabrakło też burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza. Oraz burmistrza Skwierzyny Lesława Hołowni, który razem z pozostałymi uczestnikami zamierza w piątek dotrzeć do Szczecinka.

Więcej na temat biegu w aktualnym wydaniu tygodnika „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”, który jest jednym z jego medialnych patronów.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!