Dorota Lipnicka
Więcej na ten temat w "Głosie Międzyrzecz i Skwierzyny" z 10 października.
Więcej na ten temat w "Głosie Międzyrzecz i Skwierzyny" z 10 października. archiwum szkoły
W czwartek, 27 września, na stadionie miejskim odbył się I Niepodległościowy Mityng Lekkoatletyczny szkół podstawowych.

Uczniowie szkół podstawowych mieli okazję wypróbować tartan, skocznie w dal i rzutnie na nowym stadionie miejskim. Na zawody stawiło się pięć szkół z powiatu międzyrzeckiego: Szkoła Podstawowa nr 2 Międzyrzecz, Szkoła Podstawowa nr 3 Międzyrzecz, Szkoła Podstawowa z Przytocznej, Szkoła Podstawowa z Pszczewa i organizator zawodów, Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Sportowymi z Międzyrzecza.

Mityng cieszył się dużym zainteresowaniem. To dopiero początek naszych sportowych działań!

- zapewnia dr Szkoły Podstawowej nr 1, Monika Szypszak.

Na dziewczęta i chłopców przygotowano takie konkurencje lekkoatletyczne jak: bieg 60 m, 100 m, 200 m, 300 m, 600 m, 1000 m, rzut p. palantową, pchnięcie kulą oraz sztafety 4 x 50 m i starsi 4 x100 m.

W zawodach uczestniczyło około 190 małych sportowców. Pierwsze miejsce i Puchar Burmistrza wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Sportowymi w Międzyrzeczu, która zdobyła 1119 pkt. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Przytocznej z liczbą 917 pkt. Na podium znalazła się również Szkoła Podstawowa z Pszczewa, która zdobyła 628 pkt. Czwarte miejsce zajęła SP2, a piąte SP3.

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodycze. Mityng odbywał się pod patronatem Burmistrza Międzyrzecza Remigiusza Lorenza.