Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Honory i splendory dla zasłużonych mieszkańców [ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Dariusz Brożek
Prestiżowe tytuły honorowych obywateli radni powiatowi przyznali Krystynie Jednorowicz, Żanecie i Łukaszowi Robak i prof. Marcelemu Tureczkowi.
Prestiżowe tytuły honorowych obywateli radni powiatowi przyznali Krystynie Jednorowicz, Żanecie i Łukaszowi Robak i prof. Marcelemu Tureczkowi. Dariusz Brożek
Powiat międzyrzecki ma kolejnych honorowych obywateli. Cztery osoby zostały docenione za swoje sukcesy zawodowe i promowanie powiatu.

Prestiżowe tytuły honorowych obywateli radni przyznali Krystynie Jednorowicz, Żanecie i Łukaszowi Robak i prof. Marcelemu Tureczkowi. Kim są laureaci? K. Jednorowicz prowadzi w Starym Dworze koło Trzciela Inspiracje Ogrodowe. W swoich ogrodach organizuje rozmaite imprezy, np. Święto Dyni, jest także laureatką wielu konkursów i plebiscytów. Wręczając jej statuetkę starosta Grzegorz Gabryelski podkreślał, że promuje nie tylko gminę i powiat, ale także cały region.

Kolejnymi honorowymi obywatelami zostali Żaneta i Łukasz Robak, właściciele Folwarku Pszczew i jedynej w powiecie licencjonowanej winnicy. Wiele razy pisaliśmy o nich w naszym tygodniku. Przypominamy, że wyremontowali zabytkowy folwark i zrobili z niego turystyczną wizytówkę Pszczewa, zaś organizowane przez nich winobrania przyciągają tłumy mieszkańców lubusko-wielkopolskiego pogranicza. Organizują też koncerty i imprezy dobroczynne. Np. podczas ostatniego winobrania zebrali 5,5 tys. zł na operację małego Wojtusia z Międzyrzecza. To nietuzinkowe osoby. Ich dokonania i działalność charytatywna przysporzyły im wielu przyjaciół. Dostrzegają je także mieszkańcy. Np. Ł. Robak zdobył tytuł Lubuszanina Roku w plebiscycie organizowanym przez regionalny dziennik „Gazeta Lubuska”, natomiast jego żona zajęła ostatnio drugie miejsce w plebiscycie tej gazety kobieta Przedsiębiorcza.

- Dla mnie i mojej małżonki jest to szczególnie ważne, szczególnie emocjonujące wyróżnienie. Powiem szczerze, że do żadnych innych nie przywiązywaliśmy wcześniej takiej uwagi jak do tego, które otrzymaliśmy dzisiaj - mówił Ł. Robak.

O głos poprosiła też Ż. Robak, która podziękowała władzom powiatu za wyróżnienie, a licznym przyjaciołom za wsparcie.

Honorowym obywatelem prof. Marceli Tureczek z Wyszanowa pod Międzyrzeczem, który jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz autorem licznych książek i artykułów poświęconych dziejom naszego regionu. Wiele razy pisaliśmy o jego publikacjach i działalności społecznej. Kieruje towarzystwem historycznym Ziemi Międzyrzeckiej i od kilkunastu lat organizuje sesje naukowe, podczas których omawiane są mniej i bardziej znane wątki z historii powiatu.

Zobacz relację z otwarcia nowego przedszkola w Międzyrzecz

Ze względu na pracę prof. M. Tureczek, nie mógł odebrać osobiście statuetki. Dlatego starosta i przewodniczący rady powiatu Jarosław Szałata wręczyli ją jego przyjacielowi - regionaliście i znawcy historii naszego regionu Ryszardowi Patorskiemu z Bobowicka pod Międzyrzeczem.

W trakcie sesji wyróżniono też trzy osoby za promowanie powiatu, a także członów powiatowej rady sportu.

Więcej informacji z powiatu międzyrzeckiego w dzienniku „Gazeta Lubuska”

Zobacz wideo z sobotniego meczu Orła i Pogoni

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzyrzecz.naszemiasto.pl Nasze Miasto