W piątek, 23 kwietnia o godz. 11.00 w Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie rozpocznie się konferencja „Rok 2011: Wyzwanie dla Polski i UE”. Honorowy patronat nad spotkaniem objął Marszałek Województwa Lubuskiego Marcin Jabłoński.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Rok 2011 jawi się jako czas wyzwań, ale i czas wielkich możliwości. Po raz pierwszy w historii Polska obejmie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej. W samej wspólnocie nastąpią kolejne zmiany związane z przyjętym Traktatem z Lizbony. Warto się do tego gorącego okresu przygotować i temu właśnie służyć ma konferencja.
Lubuski Punkt Informacyjny EUROPE DIRECT – Gorzów Wlkp., który jest organizatorem konferencji, zaprosił do uczestnictwa przedstawicieli wielu instytucji zajmujących się polityką zagraniczną. Wśród nich znaleźli się eksperci z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego oraz Parlamentu Europejskiego.
O funkcjonowaniu Traktatu z Lizbony i polskich przygotowaniach do objęcia prezydencji w Radzie Unii Europejskiej dyskutować także będą przedstawiciele świata nauki z Polski i zagranicy. Obok prof. Zbigniewa Czachóra, członka TEAM EUROPE, swój udział zapowiedzieli m.in. prof. Pasquale Policastro z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i prof. Andrzej Bałaban – rektor PWSZ w Gorzowie Wlkp. Świat polityki będzie reprezentowany przez posłów do Parlamentu Europejskiego z województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego.
Konferencja jest otwarta dla wszystkich chętnych. Jest to doskonała okazja poznania szczegółów Traktatu z Lizbony oraz dowiedzenia się z pierwszej ręki jak wyglądają przygotowania Polski do objęcia półrocznej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w drugiej połowie 2011 roku.
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 23 kwietnia br. (środa) telefonicznie lub drogą elektroniczną:
Lubuski Punkt Informacyjny
EUROPE DIRECT - Gorzów Wlkp.
tel. 095 7 390 372
fax 095 7 390 371
e-mail: europe-direct-gorzow@lubuskie.pl
* * *
Wcześniej, w godz. od 9.00 11.00 w sali 110 odbędzie się szkolenie dla lokalnych dziennikarzy, które poprowadzi pracownik Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce.Szkolenie poświęcone będzie działalności Parlamentu Europejskiego i innym zagadnieniom Unii Europejskiej. Podczas spotkania zostaną podjęte kwestie dotyczące m.in. możliwości sfinansowania wizyt dziennikarskich w Parlamencie Europejskich, stypendiów, itp.
Szkolenie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich dziennikarzy. Zapisy przyjmowane są do 21 kwietnia 2010 r. (środa) telefonicznie lub drogą elektroniczną:
Lubuski Punkt Informacyjny
EUROPE DIRECT - Gorzów Wlkp.
tel. 095 7 390 372
fax 095 7 390 371
e-mail: europe-direct-gorzow@lubuskie.pl

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!