(© KWP w Gorzowie)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wiosna, a szczególnie kwiecień i maj, to okres w którym możemy spodziewać się nasilenia pojazdów jednośladowych na naszych drogach. Szczególnej uwagi ze strony policji wymagają kierujący motocyklami, ale nie możemy też zapominać o motorowerzystach i rowerzystach.

Pojawienie się tej grupy uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza po długiej przerwie zimowej, wiąże się ze znacznym wzrostem zagrożenia na drogach. Policja doskonale zna obawy obywateli, dlatego też już dzisiaj chcemy podejmować takie działania, które ograniczą niebezpieczne zachowanie ze strony motocyklistów i innych użytkowników jednośladów. Już dzisiaj policjanci z WRD KWP w Gorzowie przeprowadzą działania pod nazwą „Jednoślad”, z wykorzystaniem posiadanego sprzętu kontrolno – pomiarowego, w tym pojazdów wyposażonych w video rejestratory.
Najczęstsze przyczyny wypadków drogowych spowodowanych przez kierowców jednośladów to przede wszystkim nagminne nierespektowanie ograniczeń prędkości, czemu często towarzyszy brawurowa jazda niosąca za sobą wykonywanie nieprawidłowych manewrów na drodze takich jak wyprzedzanie czy wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.
Wypadków drogowych w woj. lubuskim z udziałem jednośladów ( motocykli, rowerów i motorowerów) do wczoraj /18.04 br./było 24. Zginęła jedna osoba, a 23 zostały ranne. W porównaniu do analogicznego okresu 2009r. odnotowaliśmy spadek ilości wypadków drogowych z udziałem jednośladów o 10, ofiar śmiertelnych o 1 oraz spadek osób rannych także o 10. Najczęściej sprawcami wypadków byli motocykliści (7), potem rowerzyści (5) a na końcu motorowerzyści (2).

Wiadomości Gorzów Wielkopolski, Wydarzenia Gorzów Wielkopolski

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!