W piątek po południu wybuchł pożar na składowisku opon w Murzynowie koło Skwierzyny. Ogień zagrażał zabudowaniom. Z żywiołem walczyło ponad 40 strażaków zawodowych i ochotników.

Pożar zauważono około godz. 15.00. Płonęły opony na składowisku w Murzynowie. Nad wioską pojawiły się kłęby czarnego jak smoła dymu, a potem zaczęły tam wyć syreny kolejnych wozów bojowych strażaków ochotników z całej gminy i z Bledzewa oraz zawodowych z Międzyrzecza.

– Wyglądało to bardzo groźnie. Zwłaszcza, że w pobliżu znajdował się budynek mieszkalny i stodoła – zaznacza Michał Kowalewski, prezes OSP w Skwierzynie.

Strażakom udało się obronić zabudowania przed ogniem. Z żywiołem walczyło dziesięć zastępów strażaków ochotników z Murzynowa, Skwierzyny, Trzebiszewa, Świniar i Bledzewa oraz strażacy zawodowi z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Międzyrzeczu, którzy zalali składowisko strumieniami piany gaśniczej. Po godzinie opanowali żywioł, ale dogaszanie pogorzeliska zajęło im kolejne dwie godziny.

Zobacz wideo z pożaru w MiędzyrzeczuPożar

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!